Spraigi aizvadītas Meridiāna nakts stafetes MēNeSs


24. aprīļa vakarā aizvadītas Latvijā vienīgās jauktās nakts orientēšanās stafetes.  Šogad sacensību formāts bija nedaudz izmainīts, jo stafetes komandā vajadzēja būt 4 dalībniekiem. Pieteikto dalībnieku sastāvs bija stiprs un solījās būt interesantas un spraigas sacensības. Laiks bija skaidrs un pirmā etapa veicēji devās distancē saulrietā, kad savu posmu varēja veikt bez papildus apgaismojuma, kas bija jaunums šī gada sacensībās.
Sacensības aizraujošākas un skatāmākas padarīja distancē izvietotie radio un video punkti, kur sacensību dalībniekus varēja redzēt sacensību centrā izvietotajos ekrānos, pārvietojoties un atzīmējoties kontrolpunktos. Komandas startēja trīs grupās MIX jauktā, veterāni un jaunieši.
Pirmajā etapā nelielu izrāvienu bija veikušas komandas „Kāpa” un „vietējie”, skrienot Guntim Māliņam un Matiasam Jansonam. Pārsvars no trešās un ceturtās vietas, nododot savu etapu otrajiem dalībniekiem, bija nepilnas četras minūtes. Trešajā vietā pēc pirmā posma bija komanda „cisku masieri” ar Gintu Trēziņu sastāvā, bet ceturtajā vietā komanda Ozons, kurā pirmo etapu pārliecinoši un bez kļūdām veica Līga Ārniece.
Otrā etapa veikšanai līderu komandas bija izvēlējušas pretēju taktiku, jo distancē pirmajām divām komandām devās meitenes- „Kāpas” komandā Laura Leiboma un „vietējie” komandā Vieda Lūsa, bet „Ozons” komandā distancē devās Māris Jansons. Kā bija paredzams, Māris līdz skatītāju punktam jau bija panācis meitenes un finišā par pusotru minūti ātrāk nodeva savu etapu. Pēc otrā etapa komanda „Kāpa” bija otrajā vietā, bet „vietējie” trešajā, abu komandu meitenes bija veikušas labu skrējienu saglabājot četru minūšu pārsvaru no ceturtās vietas.
Pietuvoties līderiem un vadošo trijniekam izdevās komandām „Kusa”  Jānis Sārs un „Control freaks” Jānis Peilāns, kuri uzrādīja etapā ātrākos laikus, ļaujot cerēt uz savu komandu labāku vietu sacensību kopvērtējumā.
Trešajā etapā intriga par uzvarētāju sacensībās saglabājās līdz skatītāju punktam. Pirmais tajā atzīmējās Ozons komandas dalībnieks Marģers Kietis, bet pēc divām minūtēm kļuva redzams, ka Kāpas dalībnieks Gatis Caics skrien no otras puses un noskaidrojās, ka viņam lampa bija izdzisusi paša cīņas karstumā, kā rezultātā nācās atgriezties sacensību centrā pēc gaismas luktura, rezultātā tika zaudētas vērtīgās minūtes un komanda noslīdēja uz 6.vietu. Tikmēr sekmīgi savus etapus veica „vietējie” Oskars Rencis  finišējot etapā otrajā vietā un  „Control freaks” Emīls Henrijs Taube paceļot komandu uz trešo vietu. Ātri un precīzi posmu bija veikuši arī  „Auseklis” X un Y  komandu dalībnieki Edgars Laķis un Andris Gailis nododot stafeti 4. un 5.vietā. Jāpiemin arī tas, ka MIXV grupā trešo etapu komandai „Meridiāna buki un stirniņa” veicot Valteram Kaminskim laimējās, jo viņa apgaismojums izdzisa tieši pie skatītāju punkta un atgriežoties dažus metrus atpakaļ viņš saņēma citu gaismas lukturi ar ko varēja turpināt distanci.
Pēdējā etapā lielākā intriga saglabājās cīņā par otro vietu, kur aiz Ozons dalībnieka Anatolija Tarasova, kurš pirmais devās distancē ar 6:33 minūšu pārsvaru, otrais no starta aizskrēja Andris Cāns „vietējie” komanda, un aiz viņa 2:12 minūtes „Control freaks” dalībnieks Andris Kivlenieks. Pie skatītāju punkta Kivlenieks jau bija noķēris Cānu un izskatījās ka būs sīva spēkošanās līdz pašam finišam. Tikmēr jau finišēja stafetes uzvarētājkomanda Ozons un gaidījām, kurš izrādīsies ātrāks no abiem Andriem. Šoreiz nedaudz pārāks bija Andris Kivlenieks un izcīnīja komandai „Control freaks” otro vietu, bet Andris Cāns savai „vietējie” komandai 3.vietu. Visātrāk ceturto etapu bija veicis ilggadējs Latvijas izlases dalībnieks Mārtiņš Sirmais, kurš komandu „Kusa” pacēla uz 4.vietu. 5. un 6. vietā nakts stafetēs komandām Auseklis IK- X un Auseklis IK –Y.
Sacensību atbalstītāji: Cēsu novada pašvaldība, A/S „Cēsu alus”, SIA „Livonia” un maiznīca „Solo”.
Nākošajā gadā arī plānojam organizēt jauktās stafetes, kuras notiktu piekto reizi un daudziem skrējējiem jau izveidojusies kā tradīcija piedaloties mūsu OK Meridiāns kluba nakts jauktajās orientēšanās sacensībās.

2 komentāri:

  1. Vai būs pieejamas arī kādas bildes no jauktajām naktsstafetēm?

    AtbildētDzēst
  2. Ir jauki lasīt spraigu reportāžu. Komandu sarakstu nemācēju atrast, tāpēc neizprotu, kāpēc nosaukums "Vietējie" bija jāraksta ar mazo burtu. Tomēr vēl sāpīgāk ir redzēt, ka nosaukumu "Kāpa"(ja līdzās tam nav vārda klubs) var locīt, kamēr citus nosaukumus latviešu valodā - nez kāpēc ne.

    AtbildētDzēst